Vytlačiť

Led – rozhodujúci trend vo verejnom osvetlení

Kategória: Osvetlenie

led rozhodujuci tend vo verejnom osvetleni


LED technológia patrí v súčasnosti k najprogresívnejším trendom v oblasti verejného osvetlenia. Okrem vysokej energetickej efektívnosti a úspor, ktoré so sebou inštalácia LED systémov vo verejnom osvetlení prináša, mení sa aj prístup k starostlivosti a údržbe verejného osvetlenia v obci, čo je vyvolané zmenou prevádzkových podmienok a technické vlastnosti LED svietidiel.


Kvalita LED svietidiel okrem vlastnej konštrukcie závisí predovšetkým od kvality komponentov, z ktorých sa svietidlo skladá. Európa bola v posledných rokoch doslova zaplavená relatívne lacnými ázijskými svietidlami, ktoré priniesli investorom nemalé sklamanie a urobili LED technológii medvediu službu.

Vzhľadom k závažnosti a dlhodobosti investície je potrebné preveriť si, či je svietidlo komponované zo spoľahlivých komponentov od renomovaných svetových producentov.

Na trhu existuje ponuka LED svietidiel, které prímo z podstaty svojej konštrukcie a použitých materiálov, sú predurčené na nemožnosť dlhodobej prevádzky. Plastové korpusy konvenčných svietidiel, do ktorých je sú vsadené plechy osadené LED diódami, sami bránia funkčnosti LED technológie. LED svietidlá vyžadujú vlastnú konštrukciu telesa, ktorá zabezpečí dostatočné chladenie. To je z hľadiska garancie kvalitnej prevádzky azda najdôležitejšie.


Poradenský servis

Poradňa pre starostov a primátorov, zamestnancov obecných úradov a ich inštitúcií a komerčných používateľov.

Využiť služby

Environment aktuálne

Aktuálne informácie z oblasti životného prostredia zamerané na originálne a prenesené kompetencie miest a obcí.

Čítať viac

Energetika aktuálne

Aktuálne informácie z oblasti energetiky, obnoviteľných zdrojov energie a bezpečnosti prevádzky odberných plynárenských zariadení.

Čítať viac